برندی كه محصولاتش با طراحی های بروز و بدیع در بين اقشار جوان طرفداران زيادي پیدا کرده . تاريخ این نبوغ به سال 1921 به زماني بر مي گردد كه "سیسيل كيمبر" 33 ساله با علاقه اي كه به طراحي و توليد خودروهاي اسپرت داشت به استخدام کمپانی موريس گاراژ (Morris Garages) درآمد تا اشتياق خود را در توليد خودرو در اين كارخانه تجربه كند.
سيسیل كيمبر كه به عنوان تاريخ ساز افتخارات MG شناخته مي شود در نقش موسس كارخانه نیز نامش به ثبت رسيد. فردي كه نام مستعار MG را با توجه به نام گاراژ آقای ویلیام موریس به نام Morris Garages براي اين کارخانه خودروسازي انگليسي انتخاب كرد.
دليل چنين انتخابي زنده نگاه داشتن نام صاحب گاراژ يا همان ویلیام موریس بود شخصي كه سيسيل را در ابتدا به عنوان يكي از كارمندانش به استخدام خود درآورده بود و امروز اين كيمبر بود كه با انتخاب نام MG براي اين كمپاني نام وي را زنده نگاه مي داشت .
مدت زمان کوتاهی به طول انجامید تا MG از یک تولید کننده خودرو در مقیاس کوچک در اطراف آکسفورد انگلستان در دهه 20 به یک تولید کننده پیشرو در زمینه تولید خودرو های اسپرت در سطح جهانی تبدیل شود. این شرکت بیشتر بخاطر شکل خودروهای روباز و دو سرنشینه اش مشهور است اما این شرکت علاوه بر آنها خودروهایی بی نظیر در قالب سدان و کوپه نیز تولید نموده است.
کمپانی MG که حدوداً نود سال از عمر آن میگذرد فراز و نشیب های فراوانی را با به خود دیده و توسط دیگر خودروسازان بزرگ اروپایی همچون BMW و آسیایی و در برهه های زمانی مختلف مدیریت شده و همواره سعی داشته تا اصالت انگلیسی خود را حفظ کرده و محصولاتش را با تولید خودروهای بروز و مدرن، با افتخار در سراسر جهان عرضه کند.
  • بنزین
  • صفر کیلومتر
MG-GS
۰ ریال
  • بنزین
  • صفر کیلومتر
MG-6
۰ ریال