انتخاب لاستیک مناسب باعث کاهش مصرف سوخت می شود

به سبب برخی شرایط خارج از کنترل، قیمت بنزین، گازوئیل و حتی LPG هر روز بیشتر می‌شود. نفت و فرآورده‌های نفتی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کاربرد آن‌ها اجتناب‌ناپذیر است. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای بهینه‌سازی مصرف سوخت وجود دارد. 

ادامه مطلب »

سرامیک خودرو و هر آنچه که باید درباره ی سرامیک خودرو بدانید

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به ظاهر خودروی خود اهمیت می دهند، می توانید از سرامیک خودرو بهره کافی را ببرید. تصور کنید می خواهید به یک مکان داغ آفتابی سفر کنید و یا به جایی بروید که به صورت پیاپی بارش باران دارد، در این مواقع است که باید با استفاده از سرامیک، بدنه خودروی خود را از تابش شدید آفتاب و بارش مداوم باران حفظ کنید. پوشش سرامیکی خودرو برای قسمت های مختلف به کار برده می شود.در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »

سقف های پانوراما چه مزایایی و معایبی دارند؟

امروز می بینیم که علاوه بر خودروهای خارجی در برخی از خودروهای داخلی نیز از سقف پانوراما استفاده می شود و به همین دلیل بهتر است مزایا و معایب به کارگیری این سقف ها را بدانیم.حدوداً از سال ۲۰۱۰ به بعد، در برخی از خودروهای وارداتی شاهد سقف هایی شدیم که از جنس شیشه بودند و همین قضیه موجب شده بود بسیاری از مردم از به وجود آمدن چنین تغییری در خودروها متعجب شوند و داشتن خودرویی با سقف شیشه ای برای‌شان جذاب باشد.

ادامه مطلب »

چگونه عمر صفحه کلاچ خود را افزایش دهیم؟

سیستم کلاچ در خودرو به عنوان یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین قطعه برای انتقال قدرت به حساب می‌آید. بنابراین عملکرد صحیح آن در خودرو می‌تواند کارکرد خودرو و تمام قطعات مربوط به موتور و قدرت اتومبیل را تحت تأثیر قرار دهد.

ادامه مطلب »

علت ترک خوردن موتور و یا سیلندر چیست ؟

ترک خوردن سیلندر خودرو به دلایل مختلف روی می دهد که یکی از مشکلات دردسر ساز برای رانندگان می باشد. ترک خوردن سیلندر باعث ایجاد نقص در عملکرد فنی موتور می شود.  سیلندر خودرو ممکن است به دلایل مختلفی ترک بردارد اما بسیاری از افراد گمان می کنند که علت ترک خوردن سیلندر خودرو تنها به دلیل افزایش دما می باشد. سیلندر یک قطعه مهم در خودرو است و در صورت خرابی و ترک خوردن باید فورا اقدام به تعمیر آن کرد زیرا در غیر این صورت در برگیرنده هزینه های سنگینی خواهد شد.ترک سیلندر یا سر سیلندر خودرو اگر چه به خوبی نیز تعمیر شود اما باز هم موتور در معرض خراب شدن خواهد بود و به احتمال زیاد دوباره خراب خواهد شد. از این بهتر است قبل از اینکه چنین مشکلی ایجاد شود با دلایل و نشانه های آن آشنا شوید که در ادامه به طور مفصل ذکر می شود.

ادامه مطلب »